ГІДНЕ МАЙБУТНЄ – ЩОДНЯ ВЛАСНОРУЧ!

14 серп. 2018
Учень 11 класу Мирноградського ліцею «Гармонія» Косенко Микита взяв участь у роботі Всеукраїнської школи з екологічної культури, організованої у місті Дніпрі Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської області.

Модерував роботу екошколи експерт з методики «Філософія для дітей», методист НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук Юлія Кравченко. На її думку,  мета екошколи – підвищення рівня екологічної свідомості підлітків з акцентом на культурних та ціннісних принципах взаємовідносин у системі «людина – природа – суспільство». Серед завдань школи екологічної культури – формування навичок філософування, які належать до групи навичок soft-skills, актуальних для самореалізації особистості у ХХІ столітті. Зокрема, це вміння формулювати власну думку, толерантно комунікувати, креативно мислити, аргументувати й обстоювати власну позицію, нешаблонно розв’язувати проблеми і бути вмотивованими до навчання.

У роботі школи брали участь 13 учнів – представників промислових регіонів Донеччини, Полтавщини, Кіровоградщини, Черкащини і Кривого Рогу. Юні екологи ознайомилися з найсучаснішими практиками екоінновацій сьогодення й успішним досвідом реалізації екологічних проектів в Україні, представленим у презентаційних  матеріалах екологічних організацій. Під час командної роботи долучилися до створення власного екопроекту, до виконання вправ на інтеграцію та командоутворення, участі у різноманітних арт-сесіях та інтерактивних лекціях,  воркшопах з екологічного мислення. Під час інтерактивної лекції з методистом Малої академії наук, кандидатом філософських наук Анною Чумак школярі обговорювали шляхи розв’язування екологічних  проблем в різних країнах світу і в Україні.

«Розбирали філософську новелу «Кіо і Гас». У ній багато уваги приділено формуванню екологічно свідомої людини, – поділився спогадами Микита. – Нашим завданням було розробити конкретні дії, щоб екологічна поведінка стала частиною нашого побуту і повсякдення, поширення екологічної свідомості серед однокласників, а вдома – впроваджувати власні екопроекти».

Командна робота дала можливість Косенку Микиті  креативно  долучитися до розроблення власного екопроекту на основі досвіду  участі в конкурсах-захистах МАН у відділеннях екології та ресурсозбереження, За результатами власних досліджень, за підтримки Донецького відділення Малої академії наук України, Косенко Микита гідно представив Донеччину  у м.Дніпрі та презентував юним екологам свій проект «Вирішення енергетичної проблеми міста Мирноград шляхом виробництва теплової енергії з біомаси верби для опалення шкільних приміщень» та залучив однодумців до колективного проектування використання енергетичної верби для вирішення соціальних та екологічних питань.

За підсумками роботи найбільш активних слухачів відзначено сертифікатами. Та найбільшим здобутком заходу стало усвідомлення учасниками екологічно збалансованого життя як передумови гідного майбутнього країни.