Зарубіжна література.8 клас

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА

8 КЛАС

Тема «Франческо Петрарка.Історія кохання в сонетах Ф. Петрарки. Образ ліричного героя і героїні. Втілення гуманістичних ідеалів у поезії митця. Структура сонетів Ф. Петрарки»

Термін роботи з навчальним матеріалом  - 90хв

Викладач-тьютор Сидорова Оксана Вікторівна, учитель зарубіжної літератури  Навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ступеня-гімназія» Мирноградської міської ради Донецької області

Мета : опрацювання біографічного матеріалу в історико - культурному контексті епохи, визначення рис ренесансного світосприйняття у світогляді  Петрарки, дослідження особливостей поетики «Книги пісень» як ліричної сповіді автора, ознайомлення з жанровими особливостями сонету , удосконалення навичок аналізу ліричного твору; розвиток дослідницьких, комунікативних та творчих вмінь; формування ціннісних життєвих орієнтирів.

Очікувані результати:

Шановні дослідники феномену італійського Відродження!Працюючи над темою, ознайомлюючись з біографічним, історико-літературним та літературознавчим матеріалом,удосконалюючи навички спостереження, дослідження, аналізу, реалізувавши творчий потенціал,Визможете отримати 100 балів, які будуть переведені в оцінку у відповідності зі шкалою:

90-100- «12»

80-90- «11»

70-80-«10»

60-70-«9»

50-60-«8»

40-50-«7»

30-40 - «6»

Якщо кількість набраних балів менша за40, Вам слід звернутися до підручникаавторів Євгенії Волощук та Олени Слободянюк «Зарубіжна література:підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів» (2016р.) та за пропонованим тьютором матеріалом  і допомогою навчальних матеріалів посібника ви зможете удосконалити знання та

дізнаєтесь про:

навчитеся

зрозумієте

• життя Петрарки
  • особливості світосприйняття поета як людини нового часу
  • суперечливість внутрішнього світу, вагання та сумніви Петрарки
  • ліричну сповідь поета у «Книзі пісень»
  • новаторство Петрарки у царині поезії
  • відчувати й розуміти поезію
  • аналізувати ліричний текст
  • порівнювати варіанти перекладу авторського тексту
  • робити висновки, надавати оціночні судження
  • пропонувати власну інтерпретацію прочитаного
  • красу людини, здатної на велике почуття, її потребу у творчому самовияві  та зреченість на сумніви, болісні роздуми , невдоволення собою й вистраждане щастя любові до світу і  життя

Юні відкривачі нового! Ваша допитливість і прагнення до розкриття таємниць Всесвіту наближають Вас до титанів епохи, з іменами  яких зазвичай асоціюють Відродження: Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Тиціана, Мікеланджело, Рабле, Сервантеса, Шекспіра, Боккаччо. Напевне, для Вас цікавим буде дізнатись про те, що своїм культурним відродженням Європа в першу чергу зобов'язана великому італійцеві Франческо Петрарці, гуманістові, що наважився у мороці середньовіччя запалити полум’я  не так божественного, як земного почуття кохання . Знайомлячись із життям поета, подорожуючи снами Петрарки, Ви зможете долучитися до болісних роздумів та вагань, з яких народжувалася переконаність митця у тому, що «любов і дружба – золото, яке коштовніше від багатства і влади». А гортаючи сторінки  ліричної сповіді Петрарки «Книги пісень», дослідите особливості поетичного вияву  вибуху полум’яного почуття  поета  у гнучкій  жанровій  формі сонету.

Для Вас відкриються таємниці майстерності поета щодо творення засобами слова портрета коханої та образу кохання, ведення ліричного діалогу з світом та людиною про найпотаємніше та найсвятіше у житті.

Пропонуємо наступний маршрут подорожі світом Петрарки

1.Ознайомтесть з біографією поета та складіть асоціативний портрет Петрарки.
2. Напишіть літературний диктант .
3. Перегляньте стрічку сновидінь поета. Заповніть порівняльну таблицю .
4. Перегорніть першу сторінку «Книги пісень»та виконайте пропоноване завдання по роботі з текстом.
5. Перегляньте другу сторінку «Книги пісень».
6.Виконайте тестові завдання з перевірки рівня навчальної компетентності.
7. Виконайте творчі завдання.
Хід роботи
6. Виконайте тестові завдання

7. Встановіть відповідність (6*1=6б.)

8. ТЕСТ3. Відновіть логічну послідовність та завершіть речення