Нова українська школа: на шляху до змін

29 бер. 2018
Напрямки удосконалення професійної компетентності освітян щодо роботи в інноваційному полі нової української школи розглянуто та практично опрацьовано у форматі міського технопарку «Нова українська школа: на шляху до змін»

«Найвище, за визначенням Ліни Костенко, уміння - почати спочатку життя, розуміння, дорогу, себе» засвідчили як складову професійної компетентності та особистісну якість учасники міського технопарку «Нова українська школа: на шляху до змін», який працював 28 березня 2018 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 імені Валерія Доценка. Розпочавшись презентацією міської методичної моделі супроводу процесу підготовки педагогічних працівників закладів освіти міста до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти  та ключовими методичними заходами  міського та обласного рівня, спрямованими на удосконалення професійної компетентності освітян щодо роботи в інноваційному полі нової української школи, технопарк продовжив роботу в студійному режимі. Учасники студій «Інтегроване навчання», «Компетентнісний підхід до формування особистості дитини», «Інноваційне середовище нової української школи», «Медійна та інформаційна грамотність» у процесі інтерактивної взаємодії визначили  сутність інтегрованого навчання, специфічні особливості цілепокладання та окреслення завдань   освітнього процесу, побудованого на основі інтеграції різногалузевих знань, розкрили потенційні можливості та ознайомились із технологічними аспектами  побудови та використання інтелект-карт як освітнього ресурсу. Майстер-класи щодо виготовлення лепбуків, застосування ефективних прийомів навчання грамоти, побудови інформаційного повідомлення, реалізації моделей STEM - освіти та тематичних «кольорових» днів у початковій школі, презентації інтегрованих завдань забезпечили умови демонстраційного показу елементів галузевих нововведень та сприяли підвищенню мотивації педагогів щодо творчого пошуку та успішної професійної самореалізації. А креативний підхід педагогів до створення образу нової української школи та професійного автопортрета  засобами арт-терапії продемонстрував позитивну психологічну налаштованість освітян  на розбудову нової школи України та  забезпечення європейських стандартів якості навчання.

За інформацією відділу освіти